Chatbotum Tatilimi Planlıyor

Chatbotum tatilimi planlıyor, evet yanlış duymadınız. Hayatlarımızın ne kadar yoğun ve stresli olduğundan yakınmayanımız yoktur. Konu tatil planlamak bile olsa, bunu zevkle ve rahatça yapamıyoruz. Bakılması gereken oteller, kararsız kalınan şehir seçimleri bu güzel durumu bir zevkten çıkarıp çile haline dönüştürüyor. İş hayatımız ve aile sorumluluklarımızı da bunların üstüne eklersek konu tam bir kabus halini alıyor. 

Seyahat acenteleri varken bunlarla neden uğraşayım? diyenleri duyar gibiyiz. Fakat sizi temin ederiz ki, bu yazıyı okuduğunuzda fikirleriniz değişebilir.

Peki ya 7/24 kullanabileceğiniz ücretsiz bir seyahat asistanınız olsaydı?

Tatil seçiminizi anlamaktan, seyahatinizle ilgili bütün detayları planlamaya kadar her şeyi yapabilen bir chatbot düşünün. Size düşen tek şey; acenteye vereceğiniz parayı ve kendi kendinize tatil planlamakla kaybedeceğiniz zamanı güzel bir şekilde değerlendirmek.

Skift’in bir raporuna göre , seyahat acenteleri ve girişimler, müşterilerinin botlarla sohbet etmesine ve sorularına anında yanıt almasına olanak tanıyan mesajlaşma uygulamaları ve hizmetleri geliştiriyorlar.

Günden güne hızlanan dünyamızda bizler de problemlerimize ya da sorularımıza daha hızlı geri dönüşler almak istiyoruz. Chatbotlar ister gece isterseniz de gündüz aklınıza takılan en ufak detayı bile sormanıza olanak sağlıyor.

Bu botlar, seyahat endüstrisinde müşteri hizmetleri sunmaktan çok daha fazla işe yarıyorlar..

Peki ama seyahat için kullanılan bu chatbotlar neler yapabilir?

  • Sizin zevkinizi anlayarak,kişiselleştirilmiş tatil önerileri sunabilir
  • 7/24 Kullanılınabilir
  • Sizin adınıza rezervasyon yapabilir
  • Bütçenize ve zevkinize göre filtreleme yapabilir

İşte gördünüz; gelişen  teknoloji doğru kullanıldığı takdirde maddi ve manevi olarak hayatılarımızı kolaylaştırıyor. Chatbotum tatilimi planlıyor derken de artık herkesin teknolojik bir asistanı olabileceğini vurgulamak istedik. Peki sizler ne düşünüyorsunuz? Kağıdımı kalemimi alırım kendi araştırmamı kendim yaparım diyenlerden misiniz? yoksa tek tuşla benim için çalışan teknolojik bir asistana sıcak bakarım mı dersiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir