Corona Virüsü Chatbotu

Corona Virüsü Chatbotu yazımızda , size güncel bir problemin teknolojik açıdan nasıl iyileştirildiğinden bahsedeceğiz. Bildiğiniz üzere chatbotlar birçok sektörde kullanılmaya başlandı. Bunlardan biri de “sağlık” sektörü. Sağlık dediğimizde aklınıza bu günlerde gündemimizi sıkça meşgul eden konulardan “Corona Virüsü”nün geldiğini düşünüyoruz. Hal böyle olunca da Singapur’un Bağımsız Yaratıcı Ajansı GOVT boş durmadı ve şirketlerin mevcut olan yardımları öğrenmeleri için bir chatbot geliştirdi.

Korona Virüsü salgını hakkında endişe duyan işverenler, hangi yardımların mevcut olduğunu öğrenmek ve daha detaylı bilgi edinmek için resmi bir chatbota başvurabilecekler.

Çevrimiçi bot, mevcut durum ve farklı sektörler için mağaza yardımı ve iş sürekliliği ile ilgili programlanmış soruları yanıtlayabiliyor.

2020 Bütçesine virüsün etki ettiği  insanlara ve işletmelere yardımcı olmak , ekonomiyi dengelemek için 4 milyar dolarlık bir paket dahil olacak.  

Yeni Bütçe, Başbakan Yardımcısı Heng Swee Keat tarafından 18 Şubat Salı günü açıklandı.

Ticaret ve Sanayi Bakanı Chan Chun Sing çarşamba günü  Facebook yazısında yaptığı açıklamada, bakanlık ve Singapur Hükümet Teknoloji Ajansı tarafından oluşturulan chatbotun, virüs durumu geliştikçe şirketlere eş zamanlı bilgi sağlayacağını söyledi.

Başbakan açıklamasında:

“Umarım bu chatbot işlerimiz için faydalı olacaktır.Bu dönemde onlara güçlü destek ve ortaklık için teşekkür ediyorum. Birlikte eskisinden daha güçlü bir şekilde ortaya çıkabileceğimizden eminim.” Şeklinde bir söylemde bulundu.

Eğer siz de Corona Virüsü Chatbotu hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, aşağıdaki linkten chatbotla yazışabilirsiniz.

go.gov.sg/businessconnect

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir