Google Asistan Ödeme Yapabilecek

Sanal yardımcılar arasında çok önemli bir yere sahip olan Google asistan ödeme yapabilecek. Şirket şu anda uygulamayı deneme aşamasında olsa bile, yine de kısa bir süre içerisinde hazır hale gelmesi bekleniyor. Amazon ve Microsoft gibi şirketlerle rekabet eden Google, aynı zamanda Siri’ye karşı da güçlü durmaya çalışıyor.

Tüm sanal asistanlar her geçen gün kendilerini çok daha ileri noktalara taşımak için gayret ediyor. Özellikle de Apple büyük çaba harcıyor ve Google şirketi gerçekten de rekabet etmekte zorlanıyor. Şimdi ise firmanın çok rahat bir şekilde rekabet edebileceği kozları elinde bulunuyor. Bunlardan en güçlüsü hiç şüphesiz ödeme yeteneği kazanabilmesi.

Favori uygulama Google asistan ödeme yapabilecek

Hatırlayacağınız üzere kısa bir süre önce Amazon sanal asistanı, akıllı hoparlör üzerinden sipariş vermişti. Televizyon açık kaldığında gelen komutları bir sipariş olarak algılayan akıllı hoparlör, bunu Amazon sanal ve asistanı ile gerçekleştirdi. İşte tam da aynısını gerçekleştirmek isteyen Google asistan ödeme sistemini hayata geçirecek. Ancak kafalarda çok büyük soru işaretleri var.

Google asistan ödeme

Sanal asistanlar üzerinden sipariş vermek sanıldığı kadar kolay bir iş değil. Bunun en önemli nedeni ise sipariş verme sürecinden ziyade, yanlışlıkla sipariş komutu gönderilmesi. Kullanıcılar tarafından gelen komutları sipariş olarak algılayan sanal asistanlar, problem yaratabiliyor. Bu nedenle Google asistan ödeme sistemi, bazı sorunlara neden olabilir. Amazon tarafından deneyimlenen problemler bu firma için de geçerli.

WhatsApp Yedeği Olanlara Kötü Haber! Konuşmalarınız İfşa Olabilir!

Şirket böyle sorunlar yaşamamak için bazı önlemler almak istiyor. Öncelikli olarak güçlü bir şifreleme yapılması şart. Basit bir örnek vermek gerekirse, sanal asistanlara yüz tanıma ve parmak izi gibi şifrelerin getirilmesi son derece olası. Aksi taktirde sistem başka kişiler tarafından kötü niyetle kullanılabilir. Google asistan ödeme sistemi, şimdilik beklemede kalsa bile, muhtemelen diğer ay aktif hale getirilecek. İlk olarak birkaç ülkede yayınlanması beklenen yenilik, giderek bütün ülkelere gönderilecek. Ses profillerine çok fazla dikkat etmesi gereken bu sistemin, biraz daha geliştirilmesi gerekiyor. Sizce firma tarafından geliştirilen bu yeni uygulama, ne tür sonuçlar doğurabilir? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Kaynak : BT Günlüğü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir