Türkiye Yapay Zeka Meet-up’ları

Türkiye Yapay Zeka Hakkında Düzenlenen Meetup’lar

Türkiye’de yapay zeka konusunda farkındalığı artırma ve mevcut kullanım alanları ve teknolojileri tanıtmak amacıyla konularında etkinlikler düzenleniyor. Bu konuyla ilgili haberleri sitemizde paylaşmaya çalışıyoruz.

Gözümüze ilk çarpan iki önemli meetup grubundan bahsetmek istiyoruz.

Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi (TRAI)

Öncelikle, Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi (TRAI)’nin düzenlediği seminerler ve meetuplar karşımıza çıkıyor.

Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi (TRAI) ; ilgili tüm paydaşların destek verdiği, Türkiye’de yapay zekanın gelişmesi ve kalkınmaya yüksek katma değer sağlamak için yürütülen bir girişimdir.

Yapay zekayla ilgili en güncel gelişmeleri takip eden TRAI, her ayın 3. haftası çeşitli meetuplar ve eğitimler düzenliyor.

Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifinin fikir babası Halil Aksu, Türkiye’nin yapay zeka trenini kaçırmaması gerektiğini ifade ederek, yapay zekanın insana odaklanması gerektiğini söylüyor. Madenlere insan yerine robot göndermeliyiz diyen Aksu, “Zor, yıpratıcı ve rutin işleri otomatikleştirmeli, insanların insanca çalışmalarını sağlamalıyız. Sağlık alanındaki hataları asgariye indirip, insan hayatlarını kurtarmalıyız” diyerek yapay zekanın günümüzde ne denli önemli olduğunu gösteriyor.

Düzenlediği meetuplarda yapay zekanın şimdiki durumu, ilerde nelerle karşılacağımız ve bunun gibi birçok farklı alanda da konuşmalar düzenliyor.

Turkey Bots & AI Meetup

Türkiye’de bu şekilde etkinlik düzenleyen bir diğer meetup grubu ise Turkey Bots & AI.

Turkey Bots & AI , ayda 1 kez olmak üzere birçok konuda yapay zekanın ve chatbotların hayatımıza hızlı girişiyle bize ne faydalar sunacağını ilgililerle paylaşıyor. Turkey Bots & AI, gerçek durumlar üzerinden yola çıkıyor. Birçok sektörde yapay zeka uygulamalrı geliştiren şirketleri konuk ediyor. Gelen konuşmacılar ile yapay zeka ve yapay zekanın chatbotlara uyarlanmasıyla elde edilen avantajlarından bahsediliyor. Alanında uzman kişilerin katılımıyla tecrübelerin aktarıldığı, karşılıklı bilgi alışverişlerinin yapıldığı keyifli sohbetler sunuluyor.

 

TRAI ve Turkey Bots & AI’ın düzenlediği etkinliklerden haberdar olmak için, Meetup sayfasını ziyaret edebilir ve daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

https://www.meetup.com/tr-TR/Turkiye-Yapay-Zeka-%C4%B0nisiyatifi/

https://www.meetup.com/tr-TR/Turkey-Bots-AI-Meetup/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir