Yapay Zeka Chatbot Geliştirmek İçin En İyi Programlama Dilleri 

Yapay Zeka Chatbot Geliştirmek İçin En İyi Programlama Dilleri

Kesintisiz müşteri hizmetleri, çağdaş dinamik manzarada rakiplerinin önünde kalmak isteyen girişimciler için bir köşe taşı olmuştur. Potansiyel müşterileriyle ilişkilerini kolaylaştırmak için ileri teknoloji araçlardan yararlanıyorlar.

En önde gelen ve modern teknolojilerden biri olan yapay zeka, iş akışını dönüştürmek, basitleştirmek ve karmaşık süreçleri otomatikleştirmek için her işletmeye girmiştir.

Chatbotlar, hem pazarlamacılar hem de müşteriler için bir nimet olduğunu kanıtlayan gelişmiş AI tarafından desteklenen en büyük yeniliklerden biridir. Bu dijital asistanlar, müşteri destek temsilcileri adına hareket eder ve kullanıcıların çevrimiçi görevleri tamamlamalarını ve sorularına cevap almalarını sağlar. Müşteri hizmetlerinde, müşteri verimliliğini% 80’e varan oranda artırmak için müşteri hizmetleri için hibrid Agent + AI çözümleri.

Valuewalk’a göre, sanal dijital asistanların yaklaşık büyümesinin 2021 yılına kadar 15.79 dolara ulaşması bekleniyor. Peki, bu büyük büyümenin rastgele bir sonuç değil, çünkü pazardaki bu botlara büyük talep var. Pazarlama Grafikleri, Drift tarafından yapılan ve bu botların büyük faydalarını müşterilere göre gösteren bir çalışma hazırladı.

Ancak, chatbotların tarihi, ilk doğal dil işleme programı Eliza’nın kurulduğu 1960’lara dayanıyor. Ne yazık ki, bu bot Turing Testinde başarısız oldu, ancak yapay zeka güdümlü sohbetlerin temel yapısının temelini attı.

Gelişmekte olan dijitalleşmeyi ve AI destekli bir bot oluşturmak için doğru teknoloji yığınını seçen ezici alternatifleri göz önünde bulundurmak girişimciler için son derece zor hale geldi. Ayrıca, en iyi programlama platformunu seçmekte zorluk çekenlerden biriyseniz, işletmeniz için müşteri deneyimini geliştirmek üzere akıllı sohbetler oluşturmak için uygun en iyi altı dili bir araya getirdik.

1. Java: Çok Paradigma ve Nesne Yönelimli Bir Platform

Java, AI odaklı bir bot oluşturmak için en iyi seçeneklerden biri olabilir çünkü bu platform sezgisel arayüz tasarımları oluşturmak için basit kodlamayı kolaylaştırır. Ayrıca, programcıların çalışmalarına göz kulak olmalarına olanak tanıyan görselleştirme için bir standart ve standart bir Widget araç takımı gibi üst düzey özelliklerle kutsanmıştır.

Ayrıca, ölçeklenebilir bir platformdur ve yerleşik bir çöp toplama özelliğine sahiptir. Ayrıca, Java Sanal Makinesi teknolojisi, birden çok platformda sorunsuz bir şekilde çalışabilen botlar oluşturmanıza yardımcı olabilir. Kapsamlı Java topluluğu, geliştiricilerin verimli sohbetler oluştururken karşılaştıkları sorunları aşmalarına yardımcı olan omurgalıdır.

2. Python: Basit Sözdizimi ve Gelişmiş AI Kütüphaneleri ile Minimalistik Bir Çerçeve

Dünyanın her yerinden gelen programcılar, akıllı sohbetler oluşturmak için Python’u kullanmayı seviyor. Bu popülerliğin iki ana nedeni çok yönlü doğası ve basit sözdizimidir. Ayrıca, bu platform AI projelerinin gerçekleştirilmesinde yararlı olan kapsamlı kütüphanelerle kutsanmıştır.

Geliştiricilerin bu dilde hızlıca bot yazması daha kolaydır. Dahası, bu dil, zaman içinde yönünü belirleyen bir ürünün öngörülmesini sağlamak için stratejik yol haritası yardımı ile güvenilir sohbetler oluşturmalarını sağlar. Ayrıca, prototiplerin yinelenmesine ve nihayetinde herhangi bir hata veya diğer kusurlardan arındırılmış, yeniden tanımlanmış bir ürün ortaya çıkmasına yardımcı olur.

Python, çoklu platformlarla uyumlu, üst düzey, modüler, dinamik ve etkileşimli kod oluşturulmasını kolaylaştırır. Yapay Zeka Biçimlendirme Dili (AIML) varlığı, programlama uzmanları için sözdizimi kompozisyonunu ağrısız yapan başlıca itici güçtür.

3. Lisp: İkinci En Eski Üst Düzey Programlama Platformu

Lisp eski bir programlama dilidir ancak yavaş yavaş akıllı sohbetler oluşturmak için etkili ve dinamik bir platforma dönüştürülür. Bu botların sorunsuz gelişimini kolaylaştırmak için sembolik bir yapıya ve kolay kodlamaya sahiptir.

Bu dil, programcıların dinamik prototip oluşturma potansiyeli sayesinde sembolik bilgileri başarıyla işlemesini sağlar. Ayrıca, Lisp belirli sorunları gidermek için etkili bir platform olarak kabul edilir, çünkü geliştiricilerin belirli gereksinimlere göre özelleştirilmiş sohbetler oluşturmasına olanak tanır.

CYC ve DART, bu programlama dilinin kullanıldığı iki AI projesidir. Ayrıca, geliştirme döngüsü gibi benzersiz özelliklerinden biri, program hala çalışırken dosyaların sorunsuz bir şekilde yeniden derlenmesini ve ifadelerin etkileşimli olarak değerlendirilmesini kolaylaştırır.

4. Clojure: Lisp Ailesinin Ayrılmaz Bir Üyesi

Lisp ailesinin ayrılmaz bir üyesi olan Clojure, AI motorlu botlar oluşturmak için etkin bir platform olarak popülerlik kazanmıştır. Bu dil, işlevsel programlama için modern bir platform oluşturma vizyonuna sahip olan Rick Hickey’in beyniydi. Geliştiricilerin kodu test etmenin yanı sıra anlaşılması daha kolay olan bir dizi işlev olarak derlemelerine olanak tanır.

Bu dil güçlü bir makro sistemden oluşuyor ve veri olarak kod felsefesi üzerine çalışıyor. Clojure, Java Sanal Makinesi üzerinde çalışan ve programcılara farklı Java çerçeveleri sağlayan genel amaçlı bir programlama platformudur.

Bir reaktif Ajan sistemi ve yazılım işlemsel bellek sistemi sayesinde Clojure, hassas, çok parçalı ve temiz tasarımlar sunmayı vaat ediyor. Bu programlama platformu, programcıların satış profesyonellerine satış dönüşümlerini artırmak için veri odaklı iş kararları ve gelecekteki stratejiler konusunda yardımcı olmak için verimli sanal AI odaklı yardımcılar geliştirmelerinde yardımcı olabilir.

5. Ruby: Dinamik Özelliklerle Kutsanmış Açık Kaynak Kodlama Platformu

Ruby’nin yazmanın yanı sıra okumak için de uygun olan kolay bir sözdizimine sahip olduğuna inanılmaktadır. Ayrıca, nesneye yönelik yapısı, akıllı botlar oluşturmak için ideal bir seçimdir. Programcılar için programlamayı acısız hale getirir ve faydalı kütüphanelere erişmelerini sağlar.

Ruby, her görevin yerine getirildiğinden emin olmak için otomatik bir bellek yönetim özelliğine ve dinamik bir tür sistemine sahiptir. Her ne kadar birden fazla programlama paradigmasını desteklese de, Ruby ile robot yapmak biraz pahalı olabilir. Ücretsiz olarak başlayabilirsiniz ancak daha sonra bir lisans satın almanız gerekebilir.

6. PHP: Sohbet Oluşturma İçin Cep Dostu Bir Alternatif

PHP AI kaynaklı botlar oluşturmak için açık kaynaklı ve kullanımı kolay bir platform. AI mühendislerine yardımcı olmak ve karmaşık BT ayarlarında başarılı bir şekilde çalışabilecek botlar oluşturmalarına yardımcı olmak için kapsamlı kütüphanelerle kutsanmıştır. Ayrıca, PHP’nin diğer komut dosyası platformlarından çok daha hızlı olmasını sağlayan işlevleri vardır.

Platformdan bağımsız yapısı, geliştiricilerin uygulamalarını farklı üçüncü taraf hizmetlere bağlamasına ve birden çok platformda sorunsuzca çalışabilecek botlar oluşturmasına olanak tanır. Ayrıca PHP, verimli ve güvenilir sohbetler oluşturmak için kullanılabilecek üst düzey bir platformdur.

7. C ++: Dünyadaki En Hızlı Programlama Dili Olarak Kabul Edildi

Hız C ++ ‘nın başındaki altın tüydür ve bu da AI motorlu botlar oluşturmak için en iyi araçlardan biri olmasını sağlar. Ayrıca, zamana duyarlı AI projeleri için ve makine öğrenmesi ve sinir ağı yapılandırması için en iyi alternatif için ideal bir seçimdir. C ++, programcılara daha iyi performans için optimize edilmiş sohbetler oluşturabilecekleri üst düzey bir soyutlama sağlar.

Tüm bu programlama dilleri chatbot oluşturmak için uygundur ancak platforma son vermeden önce özel iş ihtiyaçlarınızı belirlemek sizin sorumluluğunuzdadır. Ayrıca, işletmeniz için en iyi seçeneği seçmek için en son pazar trendlerini ve gereksinimlerini korumanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir